HoneyTherapy - wersja polska HoneyTherapy - wersja angielska
menu

“PSZCZOŁY SĄ NASZĄ PASJĄ” 

Bądź świadomy swoich wyborów, poznaj markę Honey Therapy

Nie każdy zna cudowne właściwości naszych składników, które używamy do produkcji kosmetyków Honey Therapy pragniemy w cyklicznych artykułach przybliżyć ich wpływ na skórę.

MIÓD i jego właściwości.

Używany jest w kosmetyce od pradawnych czasów do celów leczniczych ale również upiększających. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza składnikom tworzącym jego bogatą, oraz różnorodną recepturę. W skład miodu wchodzą cukry, kwasy tłuszczowe, enzymy, sole mineralne, witaminy oraz karotenoidy. Działa zbawiennie na skórę, ponieważ przyspiesza gojenie się ran, zapobiega powstawaniu blizn, ma również działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne  przez co idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry trądzikowej i z problemami. Redukuje nadmiar sebum oraz zmniejsza zaczerwienienia. Miód doskonale nawilża skórę, uelastycznia oraz łagodzi podrażnienia np. popękane usta. Jego działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe zawdzięcza zawartości glikogenu.  Z kolei obecność kwasów owocowych, powoduje właściwości złuszczające naskórek, oczyszczające, oraz ujednolicające koloryt skóry. Dodatek miodu do kosmetyku to prawdziwe ukojenie dla skóry zniszczonej, która potrzebuje regeneracji. Efektywnie poprawia krążenie, oczyszcza oraz głęboko odżywia. Warto sięgać po miód również w przypadku silnie rogowaciejącego naskórka, między innymi łokci i kolan. Sprawdza się także w pielęgnacji stóp, jako środek zmiękczający, wygładzający, oraz przeciwgrzybiczy.

Zdarza się, że miód jest substancją silnie uczulającą, w związku z czym, zwłaszcza osoby wykazujące predyspozycje w kierunku alergii, powinny zachować szczególną ostrożność w jego stosowaniu. Marka Honey Therapy zawiera  miód w takich kosmetykach jak balsamy do ciała, odżywczy krem do rąk, w peelingu z serii Słodki Afrodyzjak i mydłach i trzech rodzajach(miodowo-propolisowe, peelingujące z dodatkiem miodu gryczanego oraz różane), miodach do masażu i sauny z dodatkami oraz w naszym najnowszym produkcie witaminowym żelu pod prysznic.replica uhren Gorąco zachęcamy do wypróbowania naszych produktów z dodatkiem miodu, wtedy sami będziecie mogli sprawdzić jego fantastyczny wpływ na skórę . Poniżej link do naszego sklepu. https://honeytherapy.pl/nasze-produkty/kremy-do-rak-

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z miodem. 

Miód również można zakupić w naszym sklepie. 
https://oryginalneprezenty.pl/1306-polski_miod

ODŻYWKA DO WŁOSÓW Z MIODEM:

W celu przygotowania takiej odżywki przygotuj:

  • · ½ szklanki miodu
  • · ¼ szklanki oliwy z oliwek( również mamy ją w asortymencie)
  • · ½ szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny

Wymieszaj w wszystkie składniki ze sobą aż do osiągnięcia jednolitej masy. Niewielką ilość mieszanki wylej na włosy i wmasuj tak aby pokryć całą powierzchnię włosów. Nałóż czepek , odczekaj 30 minut i dokładnie spłucz zimną wodą. Przed zabiegiem wykonaj próbę uczuleniową na nadgarstku.

MIÓD NA KROSTKI I ZMIANY SKÓRNE:

Niewielką ilość nałóż punktowo na krostki i zmiany skórne, przykryj plastrem opatrunkowym na około 20 minut po czym zdejmij plaster i przemyj zimną woda. Przed zabiegiem wykonaj próbę uczuleniową na nadgarstku.
NAWILŻAJĄCA MASECZKA DO TWARZY Z MIODEM:

W celu przygotowania takiej maseczki przygotuj:

  • · 2 duże łyżki miodu
  • · ½ szklanki mleka
Wymieszaj dobrze składniki ze sobą i nałóż na skórę twarzy i szyję. Po około 15-20 minutach zmyj ciepłą wodą. Przed zabiegiem wykonaj próbę uczuleniową na nadgarstku. Zachęcam do komentowania, chętnie poznamy Waszą opinię oraz doświadczenia związane z użyciem miodu w pielęgnacji ciała.

Propolis- naturalny antybiotyk..

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć kolejny z produktów pszczelich, który używany jest do produkcji kosmetyków marki Honey Therapy  jest nim propolis zwany kitem pszczelim.

Propolis (łac. Propolis cera) znany jest w medycynie oraz kosmetyce od wieków. Stosowany był już w Starożytnym Egipcie jako środek wspomagający odporność organizmu oraz lekarstwo na wiele chorób skóry. Ten niezwykły dar natury wykorzystywany był do przyrządzania okładów, maseczek i kąpieli. Produkowany jest przez pszczoły, które zbierają żywice i olejki eteryczne z pąków kwiatów i drzew po czym dostarczają je do ula gdzie zostają zmieszane z woskiem, pyłkiem i ich własną wydzieliną tworząc pachnącą masę. W składzie propolisu znajdziemy aż 250 związków aktywnych biologicznie takich jak: aminokwasy, flawonoidy, kwasy tłuszczowe, estry, sterole, witaminy z grupy B, karoteny oraz składniki mineralne m.in. potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, miedź i kobalt. Zostaje on wykorzystany przez pszczoły do uszczelnienia ula, chroni przed chorobami, wyściela komórki gdzie królowa składa jajeczka oraz służy do mumifikowania intruzów(np. myszy) w ulu. Najwięcej tego surowca produkowane jest końcem lata i jesienią, ponieważ w tym czasie pszczoły przygotowują się do zimy. Propolis ma właściwości silnie  bakteriobójcze i bakteriostatyczne, zwany jest naturalnym antybiotykiem. Stosowany jest przy leczeniu oparzeniach, łagodzi świąd i ból po ukąszeniu owadów oraz wspomaga leczenie przy chorobach grzybiczych stóp. Przyspiesza gojenie ran, zapobiega powstawaniu blizn stosowany jest w leczeniu paradontozy, ponieważ hamuje rozwój wirusów i drobnoustrojów. Stosuje się go również różnego typu zatruciach.Propolis znalazł swoje zastosowanie również w kosmetyce, efektywnie redukuje trądzik, ponieważ skutecznie leczy ropne stany skóry. Liczne badania potwierdziły jego skuteczność w walce z paciorkowcami, gronkowcami oraz wirusami. Hamuje rozwój bakterii odpornych na działanie antybiotyków. Zapobiega oparzeniom słonecznym oraz odleżynom, zaleca się również przemywanie ran wyciągiem propolisu (3-5 ml propolisu na 100 ml wody). Działa przeciwłupieżowo, regeneruje włosy. Wspomaga odnowę komórkowa naskórka oraz działa przeciwstarzeniowo.

Propolis stosowany jest  kosmetykach do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Znajdziemy go w szamponach przeciwłupieżowych, w preparatach do higieny jamy ustnej  oraz kremach i maściach przeciwzapalnych. Bywa także z powodzeniem wykorzystywany w preparatach regeneracyjnych do cery suchej, zmęczonej i dojrzałej, jako środek antyoksydacyjny i przeciwdziałający starzeniu się skóry. Jednocześnie wyraźnie widać, że propolis pomaga upiększyć cerę, ponieważ nawilża ją, posiada witaminy, w tym witaminę H oraz E.

Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy  takich jak odżywczy krem do rąk, krem do stóp ,mydłach miodowo-propolisowych , oraz w naszym najnowszym produkcie witaminowym żelu pod prysznic. Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów z dodatkiem propolisu, wtedy sami będziecie mogli sprawdzić jego regenerujący wpływ na skórę . 

Propolis może wywoływać alergie, dlatego przed zastosowaniem produktów z dodatkiem propolisu wskazane jest wykonanie testu skórnego.

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z propolisem.

MAŚĆ PROPOLISOWA ZE ŚWIEŻEGO PRODUKTU

W celu wykonania maści przygotuj:

·         70 g wazeliny

·         15 g rozdrobnionego propolisu

Składniki wymieszać w naczyniu wstawionym do gorącej wody, przetrzeć przez sitko lub gazę, ostudzić. Gotową maści można przełożyć do zamykanego pojemniczka i stosować na rany, oparzenia, odmrożenia , trądzik.

NALEWKA PROPOLISOWA 20%

W celu wykonania nalewki przygotuj:Słoik szklany na 300 ml, butelkę szklaną na 300 ml, wagę z dokładnością 1,0 g, lejek, gazę.

• Propolis rozdrobniony    50,0 g
• Woda przegotowana     50,0 g
• Spirytus     200,0 g

Bezpośrednio do słoika odważ wodę i spirytus, zakręć słoik i odstaw na 2 godziny, żeby spirytus się „przegryzł”. W ten sposób otrzymamy alkohol około 70 %. Po tym czasie odważ do butelki ze spirytusem 50,0 gram rozdrobnionego propolisu. Im mniejsze kawałki tym lepiej. Tak przygotowana nalewkę odstaw na 3 tygodnie, ale codziennie ją wstrząsaj. Po 3 tygodniach przefiltruj nalewkę przez lejek z 3-4 warstwową gazą bezpośrednio do butelki. W ten sposób otrzymałaś około 250 g nalewki z zawartością 20 % propolisu.


Mleczko pszczele- eliksir młodości…


Mleczko pszczele jest substancją wytwarzaną przez młode 3-9 dniowe pszczoły robotnice , jest wydzieliną gruczołów gardzielowych i służy do karmienia larw pszczół robotnic i trutni przez pierwsze dni życia. Królowa pszczół jest nim karmiona przez całe życie. Nie bez powodu, mało jest bowiem tak silnych, skoncentrowanych, odżywczych substancji jak pszczele mleczko. Już w starożytnej Grecji było ono wykorzystywane, wierzono, że wchodziło w skład ambrozji czyli napoju bogów. Arystoteles jako pierwszy odkrył jego rolę w życiu pszczół wnioskując ,że spożycie mleczka pszczelego zwiększy siłę fizyczną i zdolności intelektualne. Pierwszy zastosowanie mleczka w kosmetyce miało miejsce w starożytnym Egipcie. W Azji stosowany był w medycynie naturalnej . Współcześnie stosujemy go w apiterapii. W drugiej połowie XX wieku, naukowcy, stosując proces liofilizacji przedłużyli aktywność biologiczną mleczka, dzięki czemu wydłużył się termin jego przechowywania oraz spożywania. Mleczko pszczele ma konsystencje żelową i kremowe zabarwienie. W smaku jest słodkie, częściej cierpko-kwaśne w zależności od pochodzenia, czasu zbiorów, a także biologicznych właściwości pszczół.

Mleczko pszczele jest jednym z najbardziej bogatych w aminokwasy surowców. Zawiera ich co najmniej 17 i kilka pochodnych, niezidentyfikowanych substancji. Pośród tych aminokwasów są bardzo duże ilości proliny, która bierze udział w syntezie kolagenu i elastyny, zapewniając nawilżenie, elastyczność i wzmacniając tkankę łączną. Ma działanie przeciwbakteryjne i  przeciwwirusowe, liftingujące, odmładzające. Regeneruje uszkodzone tkanki, ułatwia gojenie ran i zmniejsza przesuszenie skóry. Zmniejsza objawy łojotoku, trądziku i androgenowego wypadania włosów.fake rolex Leczy stany zapalne wszelkiego rodzaju , odleżyny i oparzenia. Dobre efekty uzyskuje się po zastosowaniu mleczka w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, gardła, języka i dziąseł oraz w przypadku opryszczki.

Mleczko pszczele ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce, zwłaszcza do odbudowy skóry. Możemy je znaleźć w składzie kremów, balsamów i płynów. Można je stosować do każdego rodzaju skóry. Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy  takich jak balsamy do ciała oraz w peelingu z serii Biała Fantazja

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z mleczkiem pszczelim.

MASECZKA DO SKÓRY NORMALNEJ

W celu wykonania maści przygotuj:

  • 1 żółtko
  • 1 łyżeczka oliwy z oliwek
  • 1 g czystego mleczka pszczelego

Wszystko mieszamy, potem zostawiamy na twarzy przez 30 minut, a następnie zmywamy letnią wodą.

MASECZKA DO SKÓRY TŁUSTEJ

  • 1 ubite białko
  • 1 łyżeczka jogurtu
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka świeżych otrębów
  • 1 g czystego mleczka pszczelego

Wszystko mieszamy, pozostawiamy na skórze przez 30 minut.

MASECZKA DO SKÓRY SUCHEJ

  • 2 łyżeczki mleka
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1 łyżeczka świeżych otrębów pszennych
  • 1 g czystego mleczka pszczelego

Wszystko mieszamy, zostawiamy na skórze przez 25-30 minut. Zmywamy letnią wodą.


PYŁEK PSZCZELI- „ŻYCIODAJNY PYŁ”

W dzisiejszym artykule pragniemy przybliżyć właściwości i zastosowanie pyłku pszczelego ,który używany jest do produkcji kosmetyków marki Honey Therapy.

Pyłek pszczeli znany był już starożytnym lekarzom. Egipcjanie, Rzymianie i Grecy chwalili jego odżywcze wartości i nazywali „życiodajnym pyłem”. Według Hipokratesa, który jest uznawany za ojca współczesnej medycyny, pyłek pszczeli był naturalnym rozwiązaniem leczniczym, a starożytni mieszkańcy Chin stosowali go jako lek odmładzający. Pyłek pszczeli to pyłek kwiatowy zbierany przez pszczoły, który jest częściowo przez nie przetwarzany. Ma kształt niewielkiej wielkości żółtobrązowych kuleczek, które zmieszane z odrobiną nektaru, miodu lub śliny gromadzone są przez pszczoły w ulu i magazynowane jako pokarm dla młodych. Każda z tych małych kuleczek składa się z ok. 100 tysięcy ziaren pyłków, w tym także roślin leczniczych, np. dziurawca, mniszka lekarskiego, dzikiej róży.Współczesne badania nad składem pyłku oraz jego medycznym wykorzystaniem prowadzone były w wielu ośrodkach europejskich. Właściwości odżywcze i terapeutyczne pyłku wynikają z bardzo bogatego składu chemicznego, zidentyfikowano w nim ponad 250 różnych związków chemicznych. Takich jak węglowodany, tłuszcze, białka, składniki mineralne, witaminy, rutyna, olejki eteryczne, fitocydy, antybiotyki-inhibiny , hormony, enzymy, kwasy organiczne, stymulatory wzrostu.

Pyłek pszczeli ma mnóstwo zastosowań w leczeniu wielu schorzeń całego ciała. Wprowadzone go również do produkcji kosmetyków. Produkty z pyłkiem wykazują korzystne działanie na skórę i włosy. Kremy oraz balsamy odżywiają i wygładzają skórę, przywracają jej elastyczność, nadają zdrowy, młody wygląd, opóźniają procesy starzenia i działają biostymulująco. Dzięki obecności aminokwasów zawierających siarkę w ekstraktach z pyłku szampony zwalczają łupież i zapobiegają wypadaniu włosów, regenerują, odżywiają włosy i skórę głowy. Kosmetyki z pyłkiem niwelują objawy trądziku, działają wzmacniająco i regenerująco oraz rozświetlają skórę.

Zastosowaliśmy go do produkcji kosmetyków Honey Therapy  takich jak sól do kąpieli, mleko do kąpieli, w mydłach peelingujących, oraz w peelingu z serii Zakazany Owoc. Zachęcamy do wypróbowania naszych produktów z dodatkiem pyłku pszczelego, wtedy sami będziecie mogli sprawdzić jego odżywczy wpływ na skórę . Poniżej link do naszego sklepu.

https://oryginalneprezenty.pl/2478-sol-do-kapieli

Przedstawiamy również kilka propozycji stworzenia własnego kosmetyku z pyłkiem pszczelim.

Pyłek pszczeli również można zakupić w naszym sklepie

https://oryginalneprezenty.pl/1364-pylek-kwiatowy

MASECZKA DO TWARZY WYGŁADZAJĄCO-ODŻYWCZA

W celu wykonania maści przygotuj:


  • 1 łyżka sproszkowanego pyłku
  • 1 żółtko
  • 1 łyżka miodu


Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 30 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

MASECZKA DO TWARZY WZMACNIAJĄCO-UPIĘKSZAJĄCA

W celu wykonania maści przygotuj:


  • 2 łyżki  rozdrobnionego pyłku
  • 1 żółtko
  • 2 łyżki miodu
  • 1 łyżkę twarogu

Składniki wymieszać ze sobą, nałożyć na twarzy , pozostawić na 20 minut po czym spłukać ciepłą wodą.

Zachęcam do komentowania , chętnie poznamy waszą opinię oraz doświadczenia związane z użyciem pyłku pszczelego w pielęgnacji ciała.


 




falsi rolex replicas relojes